| Item Code | HD0758 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 2.5 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 3/8in (9mm) |
| Length | 1/2in (12mm) |
| Jewelry Shape | Pear |
| Carat Weight | 0.79 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Pear |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Half Bezel, Prong, Halo |
Women's 14K Gold Lab Diamond Teardrop Pendant | Round Pear Diamonds | Halo Setting | 2.97ct
Regular Price: $2,877.00
Pear Round Lab Diamond Drop Pendant with Chain | Women's 14K Gold Necklace | 1.62ct
Regular Price: $1,968.00
14K Gold Designer 5 Stone Diamond Journey Necklace 1ct
Regular Price: $2,672.00
14k Gold 5 Stone Diamond Journey Pendant 1.02ct
Regular Price: $3,038.00
3D Diamond Circle Pendant 1.32ct 14K Gold
Regular Price: $2,754.00
Heart 14K Gold Round Diamond Heart Pendant 1.5ct by LUXURMAN
Regular Price: $2,745.00
Ladies Necklaces 14K Gold Diamond Key Pendant 2 carats
Regular Price: $2,916.00
Luxurman Ladies Blue Topaz Diamond Drop Pendant 0.75ct in 14K Gold
Regular Price: $2,611.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Ladies' Circle of Love Diamond Eternity Pendant with Chain | 14K Gold Necklace | 1.64ct
Romantic 14K Gold Open Heart Diamond Pendant with Chain for Women 0.46ct