| Item Code | HD1318 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 5/16in (8mm) |
| Length | 7/16in (11mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Flower |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 0.4 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Women's 14K Gold Diamond Clover Stud Earrings | Pave Setting | Screw Back | 0.5ct
Regular Price: $1,570.00
Women's 14K Gold Diamond Snowflake Stud Earrings 0.9сt
Regular Price: $1,973.00
14K Gold Diamond Stud Earrings | Unisex Cluster Design | 0.8сt
Regular Price: $1,553.00
Circle 14K Gold Round Baguette Diamond Stud Earrings | Unisex Cluster Design | 0.5ct
Regular Price: $1,695.00
14K Gold Round Baguette Diamond Stud Earrings for Men and Women | Screw Back | 1ct
Regular Price: $2,242.00
There are no questions for this product.
Loading...
Women's 14K Gold Diamond Drop Earrings | Floral Cluster Design | 0.55ct
Women’s 14K Gold Diamond Drop Earrings | Floral Swirl Design | 0.94ct