Model
Case Diameter
Metal
Bezel
Band Type
Setting Type
Dial Color
Dial/Markers
| Item Code | S01162 |
|---|---|
| Warranty | 60 months |
| Model/Collection Name | Datejust |
|---|---|
| Metal | Stainless Steel |
| Personalization | Yes |
| Movement | Automatic |
| Functions | Date Indicator |
| Papers | Appraisal Certificate |
| Watch Shape | Round |
|---|---|
| Case Diameter/Width | 36 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Strap Width (Between Lugs) | 20 mm |
|---|---|
| Bracelet Material | Yellow Gold/Stainless Steel, White Stainless Steel |
| Bracelet Type | Jubilee |
| Watch Clasp | Hidden Fold Clasp |
| Bezel Material | Yellow Gold And Rainbow Sapphire Aftermarket |
|---|
| Dial | Champagne Dial With Rainbow Diamonds Aftermarket |
|---|---|
| Markers | Rainbow Arabic Numerals |
His and Hers Two Tone Gold Rolex Diamond Watch Set Dark Red Dial Jubilee Bracelet
Regular Price: $22,559.00
His and Hers Two-Tone Gold Rolex Watch Set | Red Dial | Diamond Bezel
Regular Price: $20,981.00
Men's Watch Rolex Datejust | 36mm | Diamond Bezel | Jubilee Bracelet | 1.4ct
Regular Price: $29,916.00
Men's Diamond Iced Out Watch Rolex Datejust | 41mm | White Roman MoP Dial
Regular Price: $31,429.00
Men's Diamond Iced Out Watch Rolex Datejust | 41mm | Rose Dial | Oyster Bracelet
Regular Price: $31,429.00
Men's Diamond Iced Out Watch Rolex Datejust | 41mm | Green Dial | Oyster Bracelet
Regular Price: $31,429.00
Men's Diamond Iced Out Watch Rolex Datejust | 41mm | Dark Blue Dial | Oyster Bracelet
Regular Price: $31,429.00
Men's Diamond Iced Out Watch Rolex Datejust | 41mm | Blue Print Roman Dial
Regular Price: $31,429.00
Men's Diamond Iced Out Watch Rolex Datejust | 41mm | Light Blue Roman Dial
Regular Price: $31,429.00
Men's Diamond Iced Out Watch Rolex Datejust | 41mm | Turquoise Dial | Oyster Bracelet
Regular Price: $31,429.00
There are no questions for this product.
Loading...
Men's Iced Out Rolex Datejust Watch | 36mm | Jubilee Bracelet | Rainbow Markers
Men's Iced Out Diamond Rolex Datejust | Two Tone Watch | 36mm | Black Dial | Jubilee Bracelet | 14ct