| Item Code | 801656 |
|---|---|
| Approx. Weight | 1.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 5/16in (9mm) |
| Length | 5/16in (9mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Square |
| Carat Weight | 0.69 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Princess |
| Color | H |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Invisible, Pave |
1/2 Carat 14K Gold Diamond Stud Earrings Princess Diamonds .5ct
Regular Price: $1,273.00
Invisible Set Princess Cut Diamond Earring 0.63ct 14K Gold
Regular Price: $1,401.00
14K Gold Invisible Set Princess Diamond Stud Earrings 0.55ct
Regular Price: $1,345.00
14K Gold Princess Cut Diamond Stud Earrings 0.54ct
Regular Price: $1,337.00
Princess Cut Diamond Earrings 0.5ct 14K Gold
Regular Price: $1,382.00
14K Gold Princess Cut Stud Diamond Earrings 0.62ct
Regular Price: $2,138.00
14K Gold Discount Diamond Studs Earrings Princess 0.75ct 4mm
Regular Price: $1,921.00
14K Gold Princess Cut Diamond Stud Earrings for Men & Women 1 Carat
Regular Price: $2,109.00
Classic 14K Gold Diamond Studs Earrings Princess 0.75ct 4mm
Regular Price: $2,218.00
Men's Single Princess Cut Diamond Stud Earring 14K Gold 1ct
Regular Price: $2,530.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Michael
Jul 1, 2020
WA,US
Men's Diamond Earring 0.5ct 14K Gold
Men's Black Diamond Stud Earring 0.25ct 14K Gold