| Item Code | 405429 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 67 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 15/16in (23mm) |
| Length | 7 1/2in (191mm) |
| Chain/Bracelet Type | Iced Out/Bust Down |
| Carat Weight | 7 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Iced Out 10K Gold Custom White Black Diamond Bracelet for Men 8.47ct
Regular Price: $22,649.00
Solid 10K or 14K Gold Cuban Link Diamond Bracelet for Men | Box Clasp | 15mm Wide | 2.5ct
Regular Price: $22,500.00
10K or 14K Gold Miami Cuban Link Chain Diamond Bracelet for Men 11.05ct
Regular Price: $24,017.00
Customizable 12mm Name Inscribed G VS Diamonds Miami Cuban Bracelet 18k Gold
Regular Price: $17,828.00
Real Diamond 10K Gold Men's Iced Out Bracelet 13.5ct
Regular Price: $17,750.00
Iced Out 10K Pave Diamond Bracelet for Men 13.78ct
Regular Price: $17,680.00
Iced Out Men's Diamond Bracelet 10k Gold 10 Carats Round Baguette Diamonds
Regular Price: $12,766.00
| Question: | |
| Answer: |
This men's diamond bracelet actually will come with an appraisal, you do not need to make a request for it. |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Michael
Jul 9, 2021
NY,US
LEO
Dec 26, 2020
FL,US
nicole
Dec 26, 2019
Dylan
Dec 17, 2013
Kimberly
Nov 25, 2013
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
10K or 14K Gold Men's 6-Row Flexible Diamond Bracelet 10.43ct
14K Gold Diamond and Multi Color Scarab Bracelet 0.72ct
by Al Mar 29, 2020