| Item Code | 802371 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 18k Gold |
| Width | 5/16in (7mm) |
| Length | 5/16in (7mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Round |
| Earring Back | Screw |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond, Sapphire |
| Shape | Round |
| Color | White, Yellow |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Prong |
White Yellow and Black Diamond Stud Earrings 2.20ct 14K Gold
Regular Price: $2,588.00
10K Gold Canary Yellow Diamond Stud Earrings 0.6ct
Regular Price: $1,305.00
Large Black Diamond Cluster Earrings 3.5 ct 10K Gold Studs
Regular Price: $3,031.00
Single Princess & Round Cut Diamond Stud Earring for Men | Cross Motif 14K Gold 0.8ct
Regular Price: $1,455.00
Men's Diamond Cluster Earring 14K Gold 1/2ct Single Stud
Regular Price: $1,220.00
Platinum Round Diamond Bezel Stud Earrings 0.50ct
Regular Price: $1,707.00
14K Gold Diamond Stud Earrings | Unisex Cluster Design | 0.8сt
Regular Price: $1,553.00
Platinum Solitaire Princess Cut Diamond Stud Earrings 0.5ct
Regular Price: $1,960.00
14k Rose Gold Lab-Grown Emerald Diamond Stud Earrings Bezel Setting 1ct-5ct
Regular Price: $1,500.00
14k White Gold Lab-Grown Diamond Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $1,500.00
Solid 10K Gold Diamond King Lion Head Pendant for Men 1.2ct Luxurman Charm
Regular Price: $3,870.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Oscar
May 2, 2022
NY,US
JILLIAN
Mar 12, 2014
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
1 inch Inside Out Classic Diamond Hoop Earrings 2.75ct 14K Gold G-H VS-SI
14K Gold Inside Out Channel Set Diamond Hoop Earrings 1.45ct