| Item Code | 407215 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 9.6 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 1in (25mm) |
| Length | 1 7/16in (37mm) |
| Pendant Type | Muslim, Medallion |
| Jewelry Shape | Round |
| Bail Opening, Width | 6 mm |
| Bail Opening, Height | 8 mm |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
14K Gold Diamond Medallion Pendant for Men and Women 1.5ct | Custom Pendants
Regular Price: $4,494.00
Religious 14K Gold Diamond Virgin Mary Pendant for Men | Lady of Guadalupe | 0.7ct
Regular Price: $3,122.00
Crown Diamond Pendant 0.95ct Rolex Style Medallion 10k Gold
Regular Price: $4,842.00
Customizable Solid 14K Gold Men's Diamond Medallion Initial Pendant 2 Carat
Regular Price: $5,095.00
Men's 14K Gold Diamond Globe Pendant with Black Enamel | World Map Design | 2ct
Regular Price: $4,102.00
10K or 14K Gold Versace Style Diamond Pendant Medusa Medallion 0.62ct
Regular Price: $6,227.00
Real 10K Gold Angel Diamond Medallion Pendant For Men 2.15 CT
Regular Price: $5,938.00
10K Gold Versace Style Diamond Pendant Medusa Medallion 0.61ct
Regular Price: $5,487.00
Men's 14K Gold Diamond Ram Head Medallion Pendant | Greek Key Design | 1.63ct
Regular Price: $4,592.00
Unique 14K Gold Diamond Unicorn Medallion Pendant for Men 0.9ct
Regular Price: $6,403.00
There are no questions for this product.
Loading...
Men's 10K or 14K Gold Diamond Dog Tag Pendant with Crown | Iced Out Design | 1.65ct
Unique Men's 10K Gold Egyptian Ankh Cross Pendant Ruby Black Diamonds 0.75ct