| Item Code | 407209 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 8.8 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 13/16in (21mm) |
| Length | 1 5/8in (42mm) |
| Pendant Type | Crucifix, Cross, Jesus |
| Jewelry Shape | Cross |
| Bail Opening, Width | 5.5 mm |
| Bail Opening, Height | 8 mm |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Baguette |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Prong, Bar |
Religious 14K Gold Diamond Jesus Cross Pendant for Men 1.05ct
Regular Price: $5,722.00
Religious Round Baguette Cut Diamond Jesus Cross Pendant | 10K or 14K Gold | 1ct
Regular Price: $3,088.00
10K Gold Men's Diamond Ankh Pendant Cross with Wings 3.33ct by Luxurman
Regular Price: $6,437.00
Large 2in Unique Men's Diamond Cross Pendant 10K or 14K Gold Round Baguette Diamonds
Regular Price: $5,740.00
Puffed Gold Diamond Cross Pendant 3.25ct 10K Gold
Regular Price: $5,269.00
Large 10K or 14K Gold Round Diamond Cross Pendant for Men 2.75ct
Regular Price: $5,875.00
Diamond Crosses 10K or 14K Gold Men's Diamond Cross Pendant 2ct
Regular Price: $6,541.00
Egyptian Ankh Cross Diamond Pendant for Men in 10K or 14K Gold G VS
Regular Price: $7,263.00
Religious Men's 14K Gold Diamond Cross Pendant 2.58ct
Regular Price: $6,551.00
3 Prong Round Cut Diamond Chain for Men and Women | Tennis Necklace | 14K Gold | 14ct
Regular Price: $24,087.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Anthony
Mar 15, 2025
Religious Round Baguette Cut Diamond Jesus Cross Pendant | 10K or 14K Gold | 1ct
Women's 14K Gold Diamond Necklace Pendant with Chain | Pear Rectangle Motif | 0.25ct