| Item Code | HD0701 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 18 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1 1/4in (31mm) |
| Length | 2 5/8in (67mm) |
| Pendant Type | Crucifix, Cross, Jesus |
| Jewelry Shape | Cross |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 8 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Large Symbol of Life Egyptian Ankh Diamond Cross Pendant in 10K or 14K Gold 2.5ct
Regular Price: $12,747.00
Large Diamond Ankh Cross Pendant for Men 10K or 14K Gold 2.5 Inches 7 Carats
Regular Price: $14,329.00
10K Gold Unique Large Lion Head Cross Pendant for Men 3.29ct by Luxurman
Regular Price: $11,737.00
Large Iced Out Diamond Cross Pendant for Men in 14k Gold Side Diamonds
Regular Price: $6,692.00
10K or 14K Gold Designer Diamond Cross Pendant for Men by Luxurman 2.5ct
Regular Price: $10,538.00
10K or 14K Gold Iced Out Men's Diamond Cross Pendant 7.55ct
Regular Price: $10,595.00
There are no questions for this product.
Loading...
14K Gold Diamond Initial Pendant with Crown for Men and Women 0.5ct
Religious 14K Gold Diamond Jesus Cross Pendant for Men 1.05ct