| Item Code | HD0808 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 3/8in (9mm) |
| Length | 11/16in (17mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Dangles, Teardrops |
| Jewelry Shape | Pear |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 3 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Pear |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong, Half Bezel, Halo |
14K Gold Blue Sapphire and White Diamond Drop Earrings for Women 2 Carats
Regular Price: $3,707.00
14K Gold Sapphire Diamond Pear Shape Drop Earrings for Women by Luxurman
Regular Price: $5,092.00
14K Gold Lab Diamond Drop Earrings 1.8ct with Red Enamel
Regular Price: $3,074.00
14K Gold Dangle Diamond Heart Earrings for Women 1.5ct
Regular Price: $3,525.00
Diamond Pear-Shaped Drop Earrings in 14K Yellow Rose White Gold 1.5ct
Regular Price: $3,138.00
Luxurman Ladies Cluster Diamond Drop Earrings 1.1ct 14K Gold
Regular Price: $3,389.00
14K Diamond Chandelier Earrings Blue Topaz 0.64ct
Regular Price: $3,993.00
14K Gold Diamond Double Heart Drop Earrings for Women 1.7ct by Luxurman
Regular Price: $4,101.00
Ladies' 14K Gold Diamond Butterfly Drop Earrings | Accented Chains | 1.5ct
Regular Price: $3,577.00
2 Carat Dangling Round Diamond Drop Earrings For Women By Luxurman 14k Gold
Regular Price: $4,642.00
There are no questions for this product.
Loading...
Classic 14K Gold Solitaire Lab Diamond Stud Earrings for Men and Women 0.83ct
Classic 14K Gold Diamond Halo Stud Earrings for Women | Round Shape | 1.17ct