| Item Code | 803074 |
|---|---|
| Approx. Weight | 12 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Ring Style | Birthstone, Cocktail, Statement |
| Width | 4/5in (21mm) |
| Length | 27/32in (21mm) |
| Carat Weight | 3.75 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | G-H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Channel, Pave |
Unique 3.7ct Ladies White Yellow Diamond Cocktail Ring 14K Gold by Luxurman
Regular Price: $8,261.00
Ladies 3.5 Carat Diamond Cocktail Ring 14k Gold
Regular Price: $10,347.00
14K Gold Diamond Cocktail Ring 4.53ct
Regular Price: $8,626.00
Unique 7ct Ladies White Yellow Diamond Cocktail Ring 14K Gold by Luxurman
Regular Price: $10,974.00
14K Gold Large Diamond Amethyst Cocktail Ring for Women by Luxurman 14ct
Regular Price: $12,865.00
14K Gold Diamond Wedding Band or Cocktail Ring For Women 3ct by Luxurman
Regular Price: $5,968.00
Ladies 14K Gold Peridot Quartz Gemstone Diamond Cocktail Ring 1.75ct
Regular Price: $5,241.00
Exquisite 14k Gold Diamond Cocktail Ring for Women by Luxurman 2.75ct
Regular Price: $4,706.00
Blue Topaz Engagement Cocktail Ring 2.2ct 14K Gold
Regular Price: $4,688.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Tamika
Feb 10, 2023
Very expensive look
14K Gold 0.75 ct Princess Cut Diamond Engagement Ring
5 Carat G VS Invisible Set Princess Cut Diamond Wedding Band in Platinum