| Item Code | 000690 |
|---|---|
| Approx. Weight | 34.4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 10k Gold |
| Ring Style | Birthstone, Signet, Unique |
| Width | 1in (25mm) |
| Length | 1in (28mm) |
| Carat Weight | 11 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | White, Blue |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave, Prong |
Platinum Engagement Men's Round & Oval Diamonds Ring 2.80ct
Regular Price: $37,080.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Dan
Mar 14, 2023
The finest piece I own
14K Gold Unique Floral Design Diamond Engagement Ring 1.1ct by Luxurman
14K Gold 3 Row Diamond Wedding Band for Women LUXURMAN Anniversary Ring