| Item Code | 802855 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Ring Style | Birthstone |
| Bridal | Band, Bridal, Engagement |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 3/4in (19mm) |
| Carat Weight | 0.7 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Cluster, Pave, Prong |
Thin Black Diamond Engagement Ring 0.74ct 14K Gold
Regular Price: $2,186.00
14K Gold Diamond Past Present Future Engagement Ring 0.7ct
Regular Price: $1,828.00
14K Gold Diamond Designer Engagement Ring 0.58ct
Regular Price: $2,272.00
Affordable 14K Gold Princess and Round Diamond Engagement Ring 0.62ct
Regular Price: $2,214.00
14K Designer Diamond Engagement Ring 0.66ct
Regular Price: $2,388.00
14K Gold Prong and Channel Set Diamond Engagement Ring 0.84ct
Regular Price: $2,474.00
Black Diamond Engagement 14K Gold Ring 1.62ct
Regular Price: $2,121.00
14K Gold Unique Designer Prong and Channel Set Diamond Engagement Ring 0.70ct
Regular Price: $2,489.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Porscha
Sep 23, 2019
Seung
May 12, 2019
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
1/2ct Diamond Affordable Engagement/Promise Ring 14K Gold
Unique 14K Gold 1 carat Round Diamond Wedding Band for Women