| Item Code | 802861 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Ring Style | Birthstone, Cocktail, Right Hand |
| Width | 1in (26mm) |
| Length | 3/4in (19mm) |
| Carat Weight | 2.07 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave, Prong |
Designer Diamond Right Hand Ring For Women by Luxurman 14k Gold Band 2.35ct
Regular Price: $4,902.00
Ladies Diamond 3 ct 14K Gold Unique Right Hand Ring
Regular Price: $5,935.00
Unique Baguette and Round Cut Diamond Wedding Ring for Women 14k Gold 3 Carat
Regular Price: $6,171.00
14K Gold Cluster Diamond Right Hand Ring for Women 4CT by Luxurman
Regular Price: $7,778.00
7.25ct G VS White&Black Diamond Cuban Right Hand Ring
Regular Price: $9,471.00
Unique Diamond Right Hand Ring for Women with Sapphires 14K Gold Flower Design
Regular Price: $4,072.00
Elegant 14K Gold Diamond Eternity Crown Ring for Women 0.85ct
Regular Price: $3,849.00
14K Gold Right Hand Ladies Diamond Ring 1.18ct
Regular Price: $3,824.00
Wide 14K Gold Unique Diamond Right Hand Ring for Women by Luxurman 0.95ct
Regular Price: $4,702.00
Unique Halo Circle Diamond Right Hand Ring For Women With Rubies 14K Gold
Regular Price: $4,307.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Round & Emerald Diamond Engagement Ring Set for Women by Luxurman 18K Gold
Round Baguette Diamond Eternity Band for Men Women 14k Gold Anniversary Ring