| Item Code | 100727 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 21 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 1 1/8in (28mm) |
| Length | 2 1/4in (57mm) |
| Pendant Type | Medallion |
| Jewelry Shape | Round |
| Bail Opening, Width | 7.7 mm |
| Bail Opening, Height | 12 mm |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 11 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Pave |
Large 10K or 14K Gold Diamond Medallion Customizable Picture Pendant 3.7ct
Regular Price: $13,658.00
Religious 14K Gold Diamond Virgin Mary Medallion Pendant for Men 1.88ct
Regular Price: $10,742.00
Iced Out 14K Gold Diamond Medallion Pendant for Men | Round Shape | 5.5ct
Regular Price: $9,668.00
Large Iced Out Custom Diamond Medallion Pendant for Men 10K or 14K Gold 10 Carats
Regular Price: $15,127.00
10K or 14K Yellow Gold Diamond Medallion Customizable Photo Memorial Pendant 3.7ct
Regular Price: $12,633.00
Unique Gold Liberty Coin Diamond Pendant for Men Medallion 3.1ct.
Regular Price: $14,086.00
Religious Diamond Jesus Pendant for Men | 14K Gold Round Medallion | 3ct
Regular Price: $11,943.00
US Mint American Liberty 1oz Gold Coin Pendant w Diamond Bezel 2ct 2017
Regular Price: $13,042.00
10K or 14K Gold Customizable Picture Frame Diamond Medallion Pendant 2.5Ct
Regular Price: $10,496.00
Large Round 10K or 14K Gold St Christopher Diamond Medallion Pendant for Men 3ct
Regular Price: $9,044.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Men's Genuine Black Diamond Bullet Pendant 10K Gold 1ct
14K Gold Lab Diamond Drop Pendant 1.5ct with Red Enamel