| Item Code | 804087 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 21 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 1 7/16in (36mm) |
| Length | 2 3/16in (55mm) |
| Pendant Type | Jewish, Hamsa, Muslim |
| Bail Opening, Width | 5 mm |
| Bail Opening, Height | 14 mm |
| Carat Weight | 2.53 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Baguette |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave, Channel |
Hip Hop 10K or 14K Gold Round Diamond Jesus Head Pendant 3.5ct by Luxurman
Regular Price: $11,044.00
Big 10K or 14K Gold Iced Out Diamond Dog Tag Pendant for Men 8 Carats 2.25 Inches
Regular Price: $12,221.00
Solid 10K Gold Real Diamond Men's Pendant by Luxurman 3.5ct Name Letters
Regular Price: $11,333.00
Wolverine Diamond Pendant 7.45ct Solid 10K Gold
Regular Price: $13,167.00
Large Symbol of Life Egyptian Ankh Diamond Cross Pendant in 10K or 14K Gold 2.5ct
Regular Price: $12,747.00
Unique 14K Gold Diamond Jesus Anchor Pendant for Men | Iced Out Dog Tag | 6.25ct
Regular Price: $10,294.00
Religious Men's 14K Gold Diamond Jesus Medallion Pendant | Oval Shape | 2.5ct
Regular Price: $10,988.00
Men's 14K Gold Diamond Cross Pendant | Large Jesus on the Cross 8ct
Regular Price: $10,498.00
Religious Men's 14K Gold Diamond Jesus Medallion Pendant | Oval Shape | 2.26ct
Regular Price: $9,455.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Stephen
May 31, 2023
Diamond Hamsa Pendant
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Real Diamond Cat Pendant with Sunglasses Solid 10k Gold Black & White Diamonds
Large Diamond Ankh Cross Pendant for Men 10K or 14K Gold 2.5 Inches 7 Carats