| Item Code | 804084 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 28.4 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 1 9/16in (39mm) |
| Length | 3 1/16in (78mm) |
| Pendant Type | Iced Out/Bust Down, Dog Tag |
| Jewelry Shape | Rectangle |
| Bail Opening, Width | 3 mm |
| Bail Opening, Height | 14 mm |
| Carat Weight | 10.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
Unique 14K Gold Diamond Jesus Anchor Pendant for Men | Iced Out Dog Tag | 6.25ct
Regular Price: $10,294.00
Big 10K or 14K Gold Iced Out Diamond Dog Tag Pendant for Men 8 Carats 2.25 Inches
Regular Price: $12,221.00
Unique 10K Gold Diamond Dog Tag Pendant For Men 3D Flower Setting 3.25Ct
Regular Price: $9,064.00
Men's 10K Gold Diamond Double Dog Tag Pendant | Pave Setting | 11ct
Regular Price: $15,615.00
14K Gold Diamond Dog Tag Pendant for Men | Guan Yu | 4.68ct
Regular Price: $12,481.00
Iced Out Men's 10K or 14K Gold VS Diamond Dog Tag Pendant | Prong Setting | 5.5ct
Regular Price: $9,685.00
Real 24K Gold Suisse Bar Diamond Dog Tag Pendant For Men Customizable 2.2ct
Regular Price: $9,020.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Casper
Feb 22, 2023
Nice bling
Real Diamond Iced Out Allah Pendant Solid 10k Gold Arabic Jewelry
Solid 10K or 14K Gold Diamond Dog Tag Pendant for Men 3.25 Carats Iced Out Design