| Item Code | 001265 |
|---|---|
| Approx. Weight | 26 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 10k Gold |
| Ring Style | Birthstone, Pinky, Signet |
| Width | 3/4in (19mm) |
| Length | 1/2in (13mm) |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond, Onyx |
| Color | G-H, Black |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Channel |
Solid 10K or 14K Gold Pinky Ring For Men Real Diamond Star Ring 4 Carat
Regular Price: $8,135.00
Real 10K or 14K Gold Hip Hop Star Diamond Pinky Ring For Men 3.65ct
Regular Price: $9,640.00
Men's Diamond Ring with 4 Carats of Yellow Diamonds 10K or 14K Gold
Regular Price: $9,601.00
Boxy 4.5 Carat Men's Diamond 10K or 14K Gold Statement Pinky Ring
Regular Price: $9,567.00
10K or 14K Gold Men's Snake Statement Ring with Rubies & Initial 0.05ct
Regular Price: $8,897.00
Religious 14K Gold Diamond Statement Ring for Men | Cross Design | 4.75ct
Regular Price: $8,294.00
Large Men's 14K Gold Halo Diamond Pinky Ring | Square Shape | 1.54ct
Regular Price: $8,621.00
Unique Men's Round Diamond Pinky Ring | 10K or 14K Gold Statement Ring 5 Carats
Regular Price: $9,777.00
Men's Platinum Diamond Band Invisible Set Princess Cut Pinky Ring 2ct
Regular Price: $10,567.00
Unique 18K Gold Large Men's Diamond Statement & Pinky Ring 3ct
Regular Price: $8,816.00
| Question: | |
| Answer: |
No, its not too big at all! |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Floyd
Oct 20, 2022
New pinky ring
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold Diamond Anniversary Wedding Ring VS Round Brilliant Diamonds 3.2Ct
Anniversary Ring 18K Gold Round & Marquise Diamond Eternity Band 2.25Ct
by Jesse Jan 10, 2023