| Item Code | 004952 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 5 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 5/8in (15mm) |
| Length | 1 7/8in (48mm) |
| Pendant Type | Key |
| Jewelry Shape | Key |
| Carat Weight | 2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold Diamond Key Pendant 0.83ct
Regular Price: $2,513.00
14K Gold Diamond Key Necklace 0.5ct
Regular Price: $1,954.00
14K Gold Round Diamond Key Pendant 0.33ct
Regular Price: $1,904.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Caroline
Jul 16, 2014
Jenna
Jul 16, 2014
Grace
Dec 17, 2013
Allison
Jul 10, 2013
Small 14K Gold Diamond Key Pendant 0.20ct
Ladies Pendants 14K Gold Diamond Key Necklace Pendant 0.70ct