| Item Code | HD0768 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 3 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 3/8in (9mm) |
| Length | 1 5/8in (41mm) |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 0.64 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Emerald |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Half Bezel, Four-Prong |
Designer Horseshoe Diamond Pendant Necklace for Women 14k Gold Good Luck Symbol 0.8ct
Regular Price: $2,580.00
Real 14k Gold Iced Out Dripping Heart Diamond Pendant for Women 1.3ct
Regular Price: $3,622.00
14K Gold Round Diamond Open Heart Pendant for Women 1.9ct
Regular Price: $4,472.00
3D Diamond Circle Pendant 1.32ct 14K Gold
Regular Price: $2,754.00
14K Gold Diamond Key Pendant 0.83ct
Regular Price: $2,513.00
14k Gold Round Diamond Open Heart Pendant 1.26ct Hidden Bail
Regular Price: $2,634.00
Ladies 14K Gold Designer Diamond Cross Pendant 1.41ct
Regular Price: $2,477.00
There are no questions for this product.
Loading...
Unique 14K Gold Diamond Jesus Anchor Pendant for Men | Iced Out Dog Tag | 6.25ct
Women's Diamond Evil Eye Pendant with Chain | 14K Gold Necklace | 0.1ct