| Item Code | HD0669 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 3 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 13/16in (21mm) |
| Length | 15/16in (24mm) |
| Pendant Type | Circle |
| Jewelry Shape | Circle |
| Carat Weight | 0.42 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Flush, Prong, Halo |
14K Gold Ladies Circle Diamond Necklace 0.80ct 17mm
Regular Price: $1,869.00
Engravable 14K Gold Diamond Circle Pendant for Women 1 Carat Medallion
Regular Price: $2,581.00
14K Gold Ladies Circle Diamond Necklace 1.05ct
Regular Price: $2,601.00
There are no questions for this product.
Loading...
Unique Diamond Abandoned House Pendant for Men | 14K Gold | 2.83ct
Twisted Diamond Pendant for Women | 14K Gold | Pave Setting | 0.18ct