| Item Code | 890464 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 5/16in (8mm) |
| Length | 5/16in (8mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Butterfly |
| Earring Back | Screw |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Butterfly Earrings Diamond Studs 0.45ct Solid Gold
Regular Price: $1,450.00
14K Gold Round Diamond Butterfly Earrings for Women 0.50ct
Regular Price: $1,304.00
14K Gold Cluster Flower Diamond Stud Earrings for Women 0.75ct by Luxurman
Regular Price: $2,043.00
Unique Diamond Cluster Earrings in 14k Gold Octagonal Shape Studs 1.2 Carat
Regular Price: $2,195.00
Custom 9mm Halo 14K Gold Cluster Diamond Earrings Studs for Men or Women 0.95ct
Regular Price: $3,006.00
2 Carat Look 14K Gold Cluster Diamond Stud Earrings for Women 1/2ct by Luxurman
Regular Price: $1,295.00
Luxurman 14K Gold Pave Round Diamond Cluster Earrings Studs 1/2 Carat
Regular Price: $1,462.00
Round Diamond Cluster Stud Earrings 1.61ct 14K Gold
Regular Price: $3,042.00
Women's 14K Gold Diamond Clover Stud Earrings | Pave Setting | Screw Back | 0.5ct
Regular Price: $1,570.00
14k Gold Pave Diamond Heart Earrings for Women 1 Carat Diamond Studs
Regular Price: $2,231.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Caroline
Aug 11, 2014
Diamond Pyramid Earrings 14K Gold 1.40ct
Small Princess Cut Diamond Earrings Studs 0.3ct 14K Gold