| Item Code | 802158 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/8in (3mm) |
| Length | 7/8in (23mm) |
| Earring Type | Hoop, Hypoallergenic |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Hinged |
| Carat Weight | 0.9 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave |
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 1.3ct 3/4in by Luxurman
Regular Price: $3,509.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Bezel Setting | VS | Huggie Post Back
Regular Price: $2,903.00
2 Inch Diamond Hoop Earrings 1ct 14K Gold Inside Out Hoops
Regular Price: $3,055.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Hinged Back
Regular Price: $2,992.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $3,000.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 1.5ct
Regular Price: $3,493.00
14k Gold Designer Pave Diamond Hoop Earrings for Women 1 Inch 1.7ct
Regular Price: $4,108.00
1 inch Inside Out 2 Carat Diamond Hoop Earrings for Women by Luxurman
Regular Price: $4,024.00
Designer Pave Diamond Teardrop Hoop Earrings for Women in 14k Gold 1.8ct
Regular Price: $4,082.00
Unique 14K Gold Diamond Small Hoop Huggie Earrings 1.58ct
Regular Price: $4,281.00
Women's Lab Grown Diamond Tennis Bracelet in Gold or Platinum
Regular Price: $4,235.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Yvonne
Jan 25, 2022
Good quality, price and service
Audrey
Nov 9, 2021
My mother and sister loved the earrings
Agatha
Apr 3, 2020
Birthday gift
Anonymous
Aug 11, 2014
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold Invisible Princess Cut Diamond Earrings 1.5ct
Diamond Heart Earrings Studs: 10k Gold Pave Diamonds 0.5ct