| Item Code | HD0797 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 7/16in (11mm) |
| Length | 13/16in (21mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Drops |
| Jewelry Shape | Round |
| Earring Back | Latch |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 0.76 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong, Halo, Half Bezel |
14K Gold Diamond Circle Earrings 1.95ct
Regular Price: $3,310.00
Custom 9mm Halo 14K Gold Cluster Diamond Earrings Studs for Men or Women 0.95ct
Regular Price: $3,006.00
Designer Round 4Ct Halo Diamond & Ruby Earrings For Women 14K Gold Circles
Regular Price: $3,808.00
Unique Diamond Cluster Earrings in 14k Gold Octagonal Shape Studs 1.2 Carat
Regular Price: $2,195.00
Round Diamond Cluster Stud Earrings 1.61ct 14K Gold
Regular Price: $3,042.00
14K Gold Designer Diamond Earrings 2.04ct Clusters
Regular Price: $3,974.00
Women's 14K Gold Diamond Stud Earrings | Halo Setting | 1.4ct
Regular Price: $2,295.00
1 Carat 14K Gold Diamond Drop Earrings for Women by Luxurman
Regular Price: $2,519.00
Classic 14K Gold Diamond Halo Stud Earrings for Women | Round Shape | 1.17ct
Regular Price: $1,699.00
14K Gold Cluster Diamond Stud Earrings 1.21ct
Regular Price: $2,513.00
There are no questions for this product.
Loading...
Women's 14K Gold Diamond Stud Earrings | Halo Setting | 1.4ct
Women's 14K Gold Diamond Stud Earrings | Cluster Set | Cushion Shape | 1.51ct