| Item Code | HD0803 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 1/2in (12mm) |
| Length | 1/2in (12mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Cluster, Studs |
| Jewelry Shape | Flower |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 0.95 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Cluster, Prong, Halo, Half Bezel |
14K Diamond Chandelier Earrings Flower Motif 0.71ct
Regular Price: $2,724.00
Diamond Flower Earrings for Women 14k Gold Drop Earrings Leafs Design 1 Carat
Regular Price: $3,919.00
14K Blue Diamond Flower Chandelier Earrings 1.61ct
Regular Price: $3,472.00
Designer 14K Gold Diamond Flower Earrings 1.49ct
Regular Price: $3,568.00
Designer Diamond Dangle Drop Earrings for Women | 14K Gold | Leaf Design | 1ct
Regular Price: $2,327.00
Women's 14K Gold Diamond Flower Drop Earrings | Screw Back | 0.97ct
Regular Price: $1,971.00
Women’s 14K Gold Diamond Drop Earrings | Floral Swirl Design | 0.94ct
Regular Price: $2,228.00
14k Yellow Gold Women's Diamond Polished Hoop Earrings
Regular Price: $2,473.00
14K Gold Cluster Flower Diamond Stud Earrings for Women 0.75ct by Luxurman
Regular Price: $2,043.00
Women's 14K Gold Diamond Clover Stud Earrings | Pave Setting | Screw Back | 0.5ct
Regular Price: $1,570.00
There are no questions for this product.
Loading...
Women's 14K Gold Halo Lab Diamond Stud Earrings | Pear Round Cut Diamonds | 6ct
Elegant 14K Gold Diamond Drop Earrings for Women | Floral Design | 0.22ct