| Item Code | HD0770 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 2 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/2in (12mm) |
| Length | 11/16in (18mm) |
| Jewelry Shape | Flower |
| Carat Weight | 2.23 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Oval |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold Designer Ladies Diamond Flower Pendant 1.25ct by Luxurman
Regular Price: $2,501.00
Luxurman Flower Cluster White & Pink Diamond Pendant for Women in 14K Gold
Regular Price: $2,809.00
Ladies' 14K Gold Diamond Flower Pendant | Cluster Set | 1.34ct
Regular Price: $1,938.00
14K Gold Round Diamond Flower Pendant 0.70ct 10mm
Regular Price: $1,993.00
Ladies' 14K Gold Diamond Flower Pendant | Halo Setting | 0.73ct
Regular Price: $1,561.00
14K Gold Round Diamond Floral Pendant 0.52ct
Regular Price: $1,912.00
There are no questions for this product.
Loading...
Religious 14K Gold Diamond Star of David Pendant with Chain | Necklace for Women and Men | 0.66ct
Women's Diamond Medallion Pendant with Chain | 14K Gold Necklace | Halo Round Shape | 0.69ct