| Item Code | 406819 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 6 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 1in (24mm) |
| Length | 1 9/16in (38mm) |
| Pendant Type | Iced Out/Bust Down, Medallion |
| Jewelry Shape | Circle |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
Women's Diamond Medallion Pendant with Chain | 14K Gold Necklace | Halo Round Shape | 0.69ct
Regular Price: $3,971.00
14K Gold Round Medallion Diamond Compass Pendant for Women & Men 0.5ct
Regular Price: $2,097.00
14K Gold Vintage Versace Style Diamond Pendant Medusa Medallion 2ct
Regular Price: $5,166.00
14K Gold Unisex Diamond Versace Style Pendant 0.60ct Medusa Medallion
Regular Price: $4,807.00
14K Gold Diamond Medallion Pendant for Men and Women 1.5ct | Custom Pendants
Regular Price: $4,494.00
Round Diamond Medallion Pendant for Men and Women 2 Carat 14K Gold
Regular Price: $5,560.00
LUXURMAN Medallion 14K Gold Real Diamond Lions Head Pendant 1ct
Regular Price: $5,109.00
| Question: | |
| Answer: |
The bail on this item is a little bit smaller, but we can surely offer to customize the bail on this 10K Gold Diamond Iced Out Medallion. For customization please email sales@itshot.com or call us at 1-212-398-3123 |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Angela
Apr 23, 2022
shani
Feb 9, 2022
FL,US
Akanni
Sep 30, 2020
AL,US
White and Black Diamond Iced Out Skull Pendant in 10K Gold 0.83ct
10K or 14K Gold Designer Diamond Cross Pendant for Men by Luxurman 2.5ct
by Katina Jun 18, 2022