| Item Code | 406837 |
|---|---|
| Approx. Weight | 1 g |
| Warranty | 12 months |
| Pendant Type | Star Of David |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 7/16in (10mm) |
| Length | 2/4in (12mm) |
| Jewelry Shape | Star |
| Carat Weight | 0.15 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Pave Diamond Star of David Gold Unisex Pendant 14K Gold 0.25ct
Regular Price: $947.00
Men's and Women's 14K Gold Diamond Star of David Pendant | Religious Jewelry | 0.45ct
Regular Price: $1,371.00
Jewish Diamond Star of David Pendant 14K Gold 0.5ct
Regular Price: $1,869.00
Religious 14K Gold Diamond Star of David Pendant with Chain | Necklace for Women and Men | 0.66ct
Regular Price: $1,512.00
14K Gold Diamond Jewish Star Pendant 0.07ct
Regular Price: $466.00
Ladies 14 karat Solid Gold chain 16 to 18 inches long
Regular Price: $585.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Luxurman Cluster Oval Diamond Pendant for Women 14K Gold 0.89ct G-H VS-SI
Unique 14K Gold Pear Shape Diamond and Ruby Women's Pendant Drop Design 1tcw