| Item Code | 018300 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 2 g |
| Metal | 18k Gold |
| Width | 7/16in (11.4mm) |
| Length | 3/8in (10mm) |
| Pendant Type | Chai, Jewish |
| Bail Opening, Width | 1.4 mm |
| Bail Opening, Height | 3.9 mm |
| Carat Weight | 1.3 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Clarity | AAA |
| Stone Setting Type | Pave |
Jewish 14K Gold Black Diamond Chai Pendant 1.30ct
Regular Price: $2,795.00
Jewish 14K Gold Diamond Chai Pendant for Men and Women 0.33ct
Regular Price: $2,031.00
Jewish 14K Gold Diamond Chai Pendant for Men and Women 0.53ct
Regular Price: $1,473.00
14K Gold Diamond Chai Pendant 0.28ct
Regular Price: $1,467.00
Jewish 10K or 14K Gold Diamond Chai Pendant for Men 1.30ct
Regular Price: $3,034.00
14K Gold Cable Chain, 20 -40 inches long 2mm wide.
Regular Price: $1,486.00
There are no questions for this product.
Loading...
Ladies Unique Black Diamond Heart Pendant Barb Wire 14k Gold 1.4ct
14K Gold Round & Baguette Diamond Cross Pendant for Men and Women 1.43ct