| Item Code | 407216 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 7.9 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 1 1/4in (32mm) |
| Length | 1 1/2in (38mm) |
| Pendant Type | Chai, Jewish |
| Bail Opening, Width | 6 mm |
| Bail Opening, Height | 10 mm |
| Carat Weight | 1.3 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
Jewish 14K Gold Black Diamond Chai Pendant 1.30ct
Regular Price: $2,795.00
10K or 14K Gold Pave Ankh Diamond Cross Pendant for Men Egyptian Symbol of Life
Regular Price: $3,417.00
Men's 10K or 14K Gold Diamond Crucifix Pendant | Jesus on the Cross | 10K or 14K Gold | 1ct
Regular Price: $3,555.00
Hip Hop 10k Gold Diamond Holy Bible with Cross Pendant for Men 1.5c
Regular Price: $3,986.00
Puffed Gold Diamond Cross Pendant 3.25ct 10K Gold
Regular Price: $5,269.00
Iced Out 10K or 14K Gold Diamond Pendant for Men | Hip Hop | Jesus Face | 1.5ct
Regular Price: $4,153.00
Hip Hop 10K or 14K Gold Diamond Jesus Face Pendant for Men 1.5ct
Regular Price: $4,116.00
Large 2in Unique Men's Diamond Cross Pendant 10K or 14K Gold Round Baguette Diamonds
Regular Price: $5,740.00
Large Iced Out Hamsa Hand Pendant 10K or 14K Gold 2CT Diamond Charm
Regular Price: $4,207.00
Real 10K or 14K Gold Praying Hands with Rosary Diamond Pendant Medallion 1ct
Regular Price: $5,198.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Charm 10K or 14K Gold Diamond Evil Eye Pendant for Men | Symbol of Protection | 3.5ct
Men's 10K or 14K Gold Diamond Chucky Pendant with Colored Enamel | Iced Out Design | 24ct