| Item Code | 802428 |
|---|---|
| Approx. Weight | 9 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/8in (3mm) |
| Length | 1in (25mm) |
| Earring Type | Hoop, Hypoallergenic |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Hinged |
| Carat Weight | 2.75 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Custom Inside Out Diamond Hoop Earrings with Initials Nameplate 14k Gold
Regular Price: $5,485.00
14K Gold Inside Out 3 carat Hoops Diamond Earrings for Women by Luxurman
Regular Price: $6,070.00
14k Rose Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Spring Lock Back
Regular Price: $5,400.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | 4ct
Regular Price: $5,441.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings 4.6ct
Regular Price: $8,271.00
Large 2 Inch Diamond Hoop Earrings 2.2ct 14K Gold
Regular Price: $9,314.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 5ct
Regular Price: $9,127.00
2.5 Inch Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 5 Carat VS Diamonds 14K Gold
Regular Price: $8,722.00
3 Row Diamond Hoop Earrings 4.41ct 14K Gold
Regular Price: $10,940.00
Large 5 Carat 1.5in Ladies Inside Out Diamond Hoop Earrings in 14k Gold
Regular Price: $9,587.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Yvette
May 15, 2025
76vanessa
Mar 24, 2015
18K Gold Unique VS Diamond Stud Earrings 2.01ct
Men's Earrings: Yellow Sapphires White Diamond Studs 1/2ct 18K Gold