| Item Code | 100495 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 9.5 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 7/8in (23mm) |
| Length | 1 1/8in (27mm) |
| Pendant Type | Picture, Iced Out/Bust Down, Heart, Memorial |
| Jewelry Shape | Heart |
| Carat Weight | 2.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Large 14K Gold Diamond Heart Pendant for Women 5.35ct
Regular Price: $6,548.00
Large 14k Gold Womens Diamond Heart Pendant | VS Round Baguette Diamonds 4ct
Regular Price: $9,877.00
Large Romantic 14K Gold Round Cut Diamond Heart Pendant 2.8ct
Regular Price: $6,100.00
14k Gold White Black Diamonds Ladies Diamond Heart Shaker Pendant 8ct Moving Stones
Regular Price: $10,575.00
Ladies Unique Diamond Heart Pendant 3ct 14K Gold
Regular Price: $8,276.00
14k Gold Round Diamond Floral Heart Pendant 3.50ct
Regular Price: $7,352.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Gloria
Nov 11, 2022
Very beautiful
Solid 10K or 14K Gold Diamond Logo Pendant For Men 2.5ct Unique
Unique 1ct Champagne Diamond Dog Tag Pendant With Crown 10k Gold Iced out Design