| Item Code | 802286 |
|---|---|
| Approx. Weight | 62.3 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 11/16in (17mm) |
| Length | 8 5/16in (210mm) |
| Carat Weight | 3 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | Yellow |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
Hip Hop Beaded Disco Ball Bracelet w White Black Diamonds 5ct
Regular Price: $4,065.00
Hip Hop Black Diamond Disco Ball Bracelet 10ct
Regular Price: $6,000.00
2 Row Prong Set Black Diamond Tennis Bracelet For Men in Sterling Silver 7ct
Regular Price: $3,950.00
Sterling Silver Round Cut Diamond Bracelet for Men 7ct
Regular Price: $4,658.00
Men's Rose Gold Miami Cuban Link Curb Chain Bracelet 5.6mm 14K 7.5-9in
Regular Price: $6,524.00
Men's Yellow Gold Miami Cuban Link Curb Chain Bracelet 5mm 14K 7.5-9in
Regular Price: $7,267.00
Men's Diamond Bracelet in Sterling Silver 5 carats
Regular Price: $4,235.00
Men's Diamond Bracelet 9.66ct Sterling Silver
Regular Price: $4,608.00
Men's Sterling Silver Diamond Bracelet 7ct
Regular Price: $4,238.00
Rose White Yellow Gold Diamond Bracelet for Men 10K 3.48ct
Regular Price: $6,837.00
| Question: | |
| Answer: |
This Men's Yellow Diamond Bracelet in Sterling Silver is yellow gold plated |
| Question: |
Can I take out link if to large for wrist. Can you adjust to 7.5 and send remaining limks? by Tammy Jan 7, 2018 |
| Answer: |
Yes, we can certainly adjust the links on this Hip Hop Jewelry Mens Yellow Gold Plated Sterling Silver Diamond Bracelet. When placing an order, please make a note that you would like the length of the bracelet to be adjusted to 7.5 inches. The remaining links will be sent to you along with the bracelet. |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Cory
Nov 23, 2022
love it
7 Row White and Yellow Diamond Bracelet for Men 1.5ct Sterling Silver
5 Row Men's Diamond Tennis Bracelet in Sterling Silver 1.75 carat Gold Plted
by Daniel Jun 11, 2023