| Item Code | 405402 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 31.2 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 2 1/8in (54mm) |
| Length | 3 1/2in (87mm) |
| Pendant Type | Cross |
| Jewelry Shape | Cross |
| Carat Weight | 4 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Channel, Invisible |
10K or 14K Gold Iced Out Men's Diamond Cross Pendant 7.55ct
Regular Price: $10,595.00
Men's 14K Gold Diamond Cross Pendant | Large Jesus on the Cross 8ct
Regular Price: $10,498.00
Large Symbol of Life Egyptian Ankh Diamond Cross Pendant in 10K or 14K Gold 2.5ct
Regular Price: $12,747.00
10K or 14K Gold Designer Diamond Cross Pendant for Men by Luxurman 2.5ct
Regular Price: $10,538.00
Large Iced Out Diamond Cross Pendant for Men in 14k Gold Side Diamonds
Regular Price: $6,692.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
10K or 14K Gold Men's Diamond Cross Pendant 0.98ct
14K Gold Princess & Round Diamond Cross Pendant 2.28ct