| Item Code | 802750 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 15/32in (12mm) |
| Length | 1in (33mm) |
| Earring Type | Cluster, Drops |
| Carat Weight | 2.25 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Bezel, Pave, Prong |
14K Gold Teardrop Shape Cluster White Pink Diamond Earrings for Women 1.5ct
Regular Price: $3,637.00
Women's Flower Diamond Dangle Earrings 1.8ct 14K Gold
Regular Price: $5,754.00
14K Gold Small Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 2.7ct 1 inch
Regular Price: $5,717.00
Ladies Earrings 14K Gold String Diamond Earrings 3.78ct
Regular Price: $5,366.00
14k Rose Gold Emerald Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Guardian Back Back
Regular Price: $4,928.00
Ladies Diamond Flower Drop Earrings 2.9ct 14k Gold Unique Design
Regular Price: $6,500.00
14K Gold Designer Diamond Earrings Multi-Tier 2.48ct
Regular Price: $5,490.00
14K Gold Dangle Diamond Heart Earrings 3ct by LUXURMAN
Regular Price: $6,303.00
Custom Inside Out Diamond Hoop Earrings with Initials Nameplate 14k Gold
Regular Price: $5,485.00
14K Gold 1 Row Inside Out Diamond Hoop Earrings 3.15ct
Regular Price: $6,207.00
2 Carat Diamond Engagement Ring Cluster Set Diamonds 14k Gold by Luxurman
Regular Price: $3,464.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Laurie
Aug 22, 2016
18K Gold Solitaire Round Diamond Bezel Stud Earrings 1.5ct
Unique Designer Ladies White Yellow Diamonds Flower Drop Earrings 14K Gold