| Item Code | 000409-K2 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 18k Gold |
| Ring Style | Birthstone |
| Bridal | Bridal, Engagement |
| Setting Type | Bezel, Halo |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 3/4in (19mm) |
| Carat Weight | 1.35 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | White, Yellow |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Bezel, Pave |
Halo Designer 18K Gold G/VS Round Diamond Engagement Ring 1.1ct by Luxurman
Regular Price: $7,940.00
LUXURMAN Halo Round Diamond Engagement Ring 1.35ct G/VS Diamonds 18K Gold
Regular Price: $12,909.00
Past Present Future Diamond Engagement Ring 1.1ct 18K Gold
Regular Price: $5,934.00
Princess & Round Cut Diamonds Engagement Ring for Women | 18K Gold 1.35ct
Regular Price: $4,882.00
18K Gold Three Stone Round Diamond Engagement Ring 1.73ct 3.6mm
Regular Price: $8,496.00
Luccello Unique 18K Gold Diamond Engagement Wedding Ring For Women 1.1ct
Regular Price: $7,735.00
Unique Round Princess Marquise Cut Diamond Promise Ring 18K Gold | 10 Carat Look
Regular Price: $8,960.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Anna
Jan 6, 2023
Rose Gold
Platinum Past Present Future Diamond Engagement Ring 1.1ct by Luxurman
Women's Affordable 1 1/2 Carat Garnet and Diamond Engagement Ring