| Item Code | 000467 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Ring Style | Birthstone |
| Bridal | Bridal, Engagement |
| Setting Type | Halo |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 15/32in (12mm) |
| Carat Weight | 2.4 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Cushion |
| Color | G |
| Clarity | VS |
2 Carat GIA Cushion Cut Diamond Engagement Ring 14K Gold Halo Design
Regular Price: $11,177.00
Large 4 Carat Cushion Cut Shape Halo Diamond Engagement Ring 14K Gold
Regular Price: $8,810.00
Classic 14K Gold Cushion Diamond Engagement Ring by Luxurman 1.4ct G/VS
Regular Price: $9,578.00
14K Gold Round and Cushion Lab Diamond Engagement Ring 6 carats
Regular Price: $8,291.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Rosie
Nov 23, 2022
My band new engagement ring is beautiful
Brandon
Jul 31, 2018
Just got this for my fiance
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Platinum Anniversary Ring Black Diamond 3 Row Eternity Band For Men & Women 2.85Ct
Platinum Engagement Men's Round & Oval Diamonds Ring 2.80ct