| Item Code | 802999 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 5/16in (8mm) |
| Length | 3/8in (10mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Cluster, Studs |
| Jewelry Shape | Square |
| Earring Back | Screw |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Halo Diamond Cluster Earrings 14K Gold Studs 1.25ct
Regular Price: $2,604.00
Halo Diamond Cluster Earrings Studs 1.61ct 14K Gold
Regular Price: $3,508.00
Unisex Round Diamond Cluster Earrings 14K Gold 2ct Halo Studs
Regular Price: $3,526.00
1 Carat Round Halo Diamond Cluster Stud Earrings in 14k Gold by Luxurman
Regular Price: $2,149.00
5 Carat Look Round Diamond Cluster Earrings 14K Gold Studs 1 ct Halo Design
Regular Price: $2,059.00
Halo Diamond Studs 14K gold Cluster Diamond Stud Earrings .70ct
Regular Price: $1,937.00
14K Gold Halo Round Stud Diamond Earrings 0.6ct Clusters
Regular Price: $1,721.00
Custom 9mm Halo 14K Gold Cluster Diamond Earrings Studs for Men or Women 0.95ct
Regular Price: $3,006.00
Ladies' 14K Gold Diamond Flower Stud Earrings | Cluster Design | 0.95ct
Regular Price: $1,968.00
| Question: | |
| Answer: |
To receive a quote please fill in this form or simply email sales@itshot.com with your inquiryform |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Marie
Dec 11, 2022
PA,US
Patricia
Dec 1, 2020
CA,US
Billy
Jan 16, 2019
Easy Shopping
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 1 Carat by Luxurman
LUXURMAN Oval Designer Diamond Drop Earrings For Women in 14K Gold 9ct
by LARRY Jan 22, 2023