| Item Code | 800701 |
|---|---|
| Approx. Weight | 1 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 9/16in (14mm) |
| Length | 3/8in (9mm) |
| Carat Weight | 0.08 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Bezel |
Designer 14K Solid Yellow Gold Circular Barbells Belly Button Piercing With Real Diamonds 0.15ct
Regular Price: $703.00
14K Gold Diamond Zipper Belly Ring 0.13ct
Regular Price: $831.00
14K Pure Gold Belly Ring with Diamonds 0.33ct
Regular Price: $1,274.00
Real 14K Gold Diamond Microdermal Jewelry Implant For Body Piercing 0.25ct
Regular Price: $871.00
| Question: | |
| Answer: |
Labret stud is usually associated with lip piercings usually worn under the lower lip - often called a "labret piercing", but labrets are also suitable for wearing in ear and nose piercings as we can make it in different sizes.. |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Rushana
Jan 30, 2022
Beyond perfect
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold Diamond Purse Belly Button Ring 0.29ct
14K Solid Gold 0.6ct Diamond Heart Navel Ring
by La Oct 21, 2019