| Item Code | 406972 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 11 g |
| Metal | 10k Gold |
| Width | 1 3/8in (35mm) |
| Length | 1 15/16in (50mm) |
| Pendant Type | Charm |
| Carat Weight | 1.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave |
14K Gold Diamond King's Crown Pendant for Men | Pave Bezel Set | 1.55ct
Regular Price: $3,241.00
Men's 10K or 14K Gold Diamond Crucifix Pendant | Jesus on the Cross | 10K or 14K Gold | 1ct
Regular Price: $3,555.00
Real 10k Gold Angry Emoji with AK47 Machine Gun Pendant with Diamonds 1.2ct
Regular Price: $3,578.00
Solid 10k Gold Lion Head Pendant with Diamonds for Men 1.2ct
Regular Price: $3,991.00
10K Gold Versace Style Diamond Pendant Medusa Head Medallion for Men 0.5ct
Regular Price: $3,383.00
Large Iced Out Hamsa Hand Pendant 10K or 14K Gold 2CT Diamond Charm
Regular Price: $4,207.00
10K Gold Diamond Mercedes-Benz Pendant for Men 1 Carat
Regular Price: $3,943.00
Real 10K Gold 100% Emoji Large Diamond Pendant for Men 1.75ct by Luxurman
Regular Price: $4,172.00
10K Gold Liberty Coin Cuban Link Triangle Diamond Pendant for Men 1.05ct
Regular Price: $4,520.00
10K or 14K Gold Diamond Key Pendant For Men and Women 2.15 Carats
Regular Price: $4,369.00
LUXURMAN Solid 14k Gold Curb Chain For Men Comfort 7mm Wide
Regular Price: $7,623.00
36mm Rolex Datejust Diamond Watch for Men With Gold Diamond Bezel and Two-Tone Bracelet
Regular Price: $14,784.00
Men's Diamond Pinky Ring by Luxurman 1 Carat 10K or 14K Gold
Regular Price: $4,751.00
Hollow 14k Gold Gucci Chain For Men & Women Mariner Puffed 7mm Wide
Regular Price: $3,624.00
Hollow 14k Gold Gucci Chain For Men & Women Mariner Puffed 11mm Wide
Regular Price: $8,487.00
| Question: | |
| Answer: |
Yes, 5mm chain will fit through the bail of this diamond charm without a problem. |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Allison
May 9, 2022
Denaro
Jun 28, 2021
Samuel
Mar 8, 2020
Was please with pendant
Samuel
Apr 1, 2019
Vincent
Apr 28, 2018
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
10K or 14K Gold White Blue Green Yellow Diamond Sword & Snakes Men's Pendant 18ct
10K or 14K Gold Round Diamond Initial Pendant for Men 1.75ct
by James Mar 27, 2019