| Item Code | 405686 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 9 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 7/8in (21mm) |
| Length | 1 5/8in (41mm) |
| Pendant Type | Dog Tag |
| Jewelry Shape | Rectangle |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 0.8 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Clarity | AA |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold White Black Diamond Dog Tag Pendant 1.34ct
Regular Price: $4,582.00
14K Solid Gold Dog Tag Pendant With Black Diamonds 3.25ct
Regular Price: $5,984.00
Twilight Jewelry: Engraved Kellan Lutz's 14K White Gold & Diamond Dog Tag
Regular Price: $2,157.00
Engravable 2 Carat Black and White Diamond Dog Tag Pendant for Men 14K Gold
Regular Price: $5,509.00
Small Engravable Dog Tag Pendant Solid 14k Gold with Black Diamonds 0.25ct
Regular Price: $2,298.00
14K White Gold Rope Chain 3mm 22-30in
Regular Price: $5,334.00
| Question: | |
| Answer: |
Yes, this pendant can be engraved on both sides (front and back). |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Shawn
Dec 9, 2022
MI,US
Robert
Jun 20, 2022
WI,US
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Diamond Crosses 10K or 14K Gold Men's Diamond Cross Pendant 2ct
14K Gold Round Princess Diamond Cross Pendant 2.14ct
by Almalik Dec 3, 2015