| Item Code | 000748 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 6.5 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 7/8in (22mm) |
| Length | 1 1/4in (30mm) |
| Pendant Type | Medallion |
| Jewelry Shape | Circle |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave |
14K Gold Ladies Circle Diamond Necklace 1.05ct
Regular Price: $2,601.00
14K Gold Ladies Circle Diamond Pendant 1.40ct
Regular Price: $2,453.00
14K Gold Diamond Circle Medallion Pendant for Women 0.5ct by Luxurman
Regular Price: $2,922.00
3D Diamond Circle Pendant 1.32ct 14K Gold
Regular Price: $2,754.00
Customizable 14K Gold Diamond Circle Alphabet Pendant for Women 0.7ct Medallion
Regular Price: $2,600.00
14K Gold Ladies Circle Diamond Pendant 1.80ct
Regular Price: $4,131.00
Ladies 14 karat Solid Gold chain 16 to 18 inches long
Regular Price: $585.00
There are no questions for this product.
Loading...
Double Layer Real 14k Gold Pave Diamond Cross Pendant For Men & Women 0.75c
American Rebel Real 10K Gold Statue of Liberty in Bandana Diamond Pendant