| Item Code | HD0762 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 7 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 7/8in (23mm) |
| Length | 15/16in (24mm) |
| Pendant Type | Heart |
| Jewelry Shape | Heart |
| Carat Weight | 0.73 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Half Bezel |
Iced Out 14K Gold Diamond Broken Heart Pendant for Women 1.4ct
Regular Price: $2,883.00
Pave 14k Gold Diamond Heart with Angel Wings Pendant for Women 1.5ct
Regular Price: $3,510.00
14k Gold Round Diamond Heart Pendant 1.68ct
Regular Price: $3,765.00
Real 14k Gold Iced Out Dripping Heart Diamond Pendant for Women 1.3ct
Regular Price: $3,622.00
Pave Diamond Heart Pendant 14K Gold 2 carats
Regular Price: $3,585.00
14k Gold Round Diamond Heart Necklace 1.76ct
Regular Price: $4,187.00
14k Gold Round Diamond Floating Heart Pendant 1.50ct
Regular Price: $4,004.00
There are no questions for this product.
Loading...
Women's 14K Gold Goat Chinese Zodiac Pendant | Diamond Medallion | 0.34ct
Elegant 14K Gold Butterfly Diamond Pendant with Chain | Necklace for Women | 0.31ct