| Item Code | 407193 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.7 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 7/16in (11.4mm) |
| Length | 7/16in (11mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Square |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 0.6 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Baguette |
| Color | H-I |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Pave, Prong, Bar, Cluster |
Halo 3 Carat Look Cluster Diamond Stud Earrings 1ct by Luxurman
Regular Price: $2,420.00
14K Gold Round Baguette Diamond Stud Earrings for Men and Women | Screw Back | 1ct
Regular Price: $2,242.00
Men's Diamond Cluster Earring 14K 0.69ct Single Stud
Regular Price: $1,863.00
5 Carat Look Round Diamond Cluster Earrings 14K Gold Studs 1 ct Halo Design
Regular Price: $2,059.00
Unique Women's or Men's Round & Baguette Diamond Cluster Earrings Studs 0.6ct
Regular Price: $2,008.00
14K Gold Prong Round Diamond Clusters Earrings 1.2ct Studs
Regular Price: $2,195.00
Sparkling Round Diamond Cluster Earrings Studs for Men & Women 14K Gold
Regular Price: $2,182.00
Diamond Studs 14K Cluster Diamond Stud Earrings .82ct
Regular Price: $2,513.00
1 Carat Round Halo Diamond Cluster Stud Earrings in 14k Gold by Luxurman
Regular Price: $2,149.00
14K Gold 1 Carat Diamond Cluster Stud Earrings by Luxurman 2 Carat Look
Regular Price: $2,107.00
There are no questions for this product.
Loading...
Circle 14K Gold Round Baguette Diamond Stud Earrings | Unisex Cluster Design | 0.5ct
14K Gold Diamond Flower Stud Earrings | Cluster Design | 5 Carat Look