| Item Code | HD1323 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 3/16in (5mm) |
| Length | 11/16in (18mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Drops |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Princess, Marquise |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong, Cluster |
14K Gold Dangle Diamond Heart Earrings 3ct by LUXURMAN
Regular Price: $6,303.00
Elegant 14K Gold Diamond Drop Earrings for Women 1.63ct
Regular Price: $5,289.00
Women’s 14K Gold Diamond Drop Earrings | Floral Swirl Design | 0.94ct
Regular Price: $2,228.00
Luxury 14K Gold Halo Lab Diamond Teardrop Earrings for Women | Pear Round Cut | 3ct
Regular Price: $3,066.00
14K Gold Dangle Diamond Heart Earrings for Women 1.5ct
Regular Price: $3,525.00
Diamond Pear-Shaped Drop Earrings in 14K Yellow Rose White Gold 1.5ct
Regular Price: $3,138.00
Luxurman Ladies Cluster Diamond Drop Earrings 1.1ct 14K Gold
Regular Price: $3,389.00
14K Diamond Chandelier Earrings Blue Topaz 0.64ct
Regular Price: $3,993.00
14K Gold Diamond Double Heart Drop Earrings for Women 1.7ct by Luxurman
Regular Price: $4,101.00
14K Gold Blue Sapphire and White Diamond Drop Earrings for Women 2 Carats
Regular Price: $3,707.00
There are no questions for this product.
Loading...
Unique 18K Gold Drop Earrings with Sapphires and Lab Grown diamodns 34.5ct
Women's 14K Gold Diamond Drop Earrings | Floral Cluster Design | 0.55ct