| Item Code | HD1312 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 1/4in (6mm) |
| Length | 13/16in (20mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Drops |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 1.63 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold Dangle Diamond Heart Earrings 3ct by LUXURMAN
Regular Price: $6,303.00
Small Golden Globes Diamond Dangle Earrings 2.50ct
Regular Price: $5,469.00
Ladies Round Diamond Drop Earrings 2.4ct 14k Gold
Regular Price: $5,497.00
14K Gold Designer Diamond Drop Earrings for Women 2.5ct by Luxurman
Regular Price: $5,297.00
14K Gold Round Diamond Infinity Drop Earrings for Women 3.5ct
Regular Price: $7,680.00
Luxurman Designer Square Diamond Drop Earrings for Women 4 Carat 14k Gold
Regular Price: $7,832.00
Women's 14K Gold Diamond Teardrop Earrings | Pear Shaped | 3ct
Regular Price: $7,481.00
14K Gold Lab Diamond Teardrop Earrings for Women | Halo Setting | 5.52ct
Regular Price: $7,737.00
Unique Diamond Drop Earrings For Women 2.4ct 14k Gold
Regular Price: $5,844.00
Golden Globes Diamond Dangle Earrings 3ct 14K Gold
Regular Price: $6,038.00
There are no questions for this product.
Loading...
14K Gold Diamond Stud Earrings | Unisex Cluster Design | 0.8сt
Designer 14K Gold Diamond Drop Earrings for Women | Screw Back | 0.9ct