| Item Code | 800480 |
|---|---|
| Approx. Weight | 9 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14K Gold |
| Width | 1/8in (2.5mm) |
| Length | 1 1/2in (37mm) |
| Earring Type | Hoop |
| Earring Back | Hinged |
| Jewelry Shape | Circle |
| Carat Weight | 3.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings 4.6ct
Regular Price: $8,271.00
14K Gold 1 3/8 inch Diamond Hoop Earrings Inside Out 4.40ct
Regular Price: $8,369.00
14K Gold Large Inside Out Diamond Hoop Earrings 6ct
Regular Price: $7,073.00
Large 14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings 4.6ct
Regular Price: $7,629.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings 5.40ct
Regular Price: $9,031.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | G-H | Huggie Post Back
Regular Price: $7,072.00
2 Inch Diamond Hoop Earrings 4ct 14K Gold Inside Out Design
Regular Price: $7,967.00
Large 2 Inch Diamond Hoop Earrings 2.2ct 14K Gold
Regular Price: $9,314.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 5ct
Regular Price: $9,127.00
2.5 Inch Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 5 Carat VS Diamonds 14K Gold
Regular Price: $8,722.00
Women's Diamond Watch Rolex Datejust Yellow Gold 26mm Green Dial Jubilee Bracelet
Regular Price: $8,100.00
Ladies Diamond Tennis Necklace 8.63ct 18K Gold
Regular Price: $21,524.00
Cartier Baignoire 18K White Gold Women's Diamond Watch 2.02ct
Regular Price: $29,311.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Evan
Dec 8, 2014
Lindsey
Feb 7, 2014
Sofia
Jul 4, 2013
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Designer Earrings 14K Gold Diamond Earrings Studs 1.24
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings 1.85ct