| Item Code | 800478 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14K Gold |
| Width | 1/16in (2.5mm) |
| Length | 1 1/16in (27mm) |
| Earring Type | Hoop |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Hinged |
| Carat Weight | 2.2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Pave Diamond Hoop Earrings 1.75ct 14K Gold
Regular Price: $5,499.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | G-H | Huggie Post Back
Regular Price: $5,268.00
1 inch Inside Out Classic Diamond Hoop Earrings 2.75ct 14K Gold G-H VS-SI
Regular Price: $5,101.00
14K Gold Small Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 2.7ct 1 inch
Regular Price: $5,717.00
Custom Inside Out Diamond Hoop Earrings with Initials Nameplate 14k Gold
Regular Price: $5,485.00
14K Gold 1 Row Inside Out Diamond Hoop Earrings 3.15ct
Regular Price: $6,207.00
14K Gold Inside Out 3 carat Hoops Diamond Earrings for Women by Luxurman
Regular Price: $6,070.00
14k Rose Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Spring Lock Back
Regular Price: $5,400.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | 4ct
Regular Price: $5,441.00
Luxurman Unique Stackable Diamond Bangle Bracelet for Women in 14k Gold 2ct
Regular Price: $6,450.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Kevin
Nov 30, 2020
TX,US
Jennifer
Nov 25, 2014
Larry
Sep 29, 2014
Kent,GB
Kate
Apr 8, 2014
Lucy
Dec 5, 2013
18k Yellow Gold 4 Prong Diamond Stud Earrings 1ct
Diamond Hoops 14K Diamond Hoop Earrings Inside Out 1.87ct