| Item Code | 800486 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/16in (2mm) |
| Length | 15/16in (24mm) |
| Earring Type | Hoop |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Hinged |
| Carat Weight | 1.87 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold Inside Out Channel Set Diamond Hoop Earrings 1.45ct
Regular Price: $3,345.00
Small 14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings 1.79ct
Regular Price: $3,308.00
Inside Out Diamond Hoop Earrings Small in 14k Gold 1.5ct by Luxurman
Regular Price: $2,826.00
Small Diamond Hoop Earrings 1.20ct 14K Gold
Regular Price: $3,303.00
Round Diamond Hoop Earrings 0.6ct Inside Out 14K Gold 1 3/4 inches
Regular Price: $3,427.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Huggie Post Back
Regular Price: $2,700.00
14k White Gold Round/Marquise/Pear Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Guardian Back Back
Regular Price: $2,700.00
14k Rose Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $2,700.00
14k Yellow Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $2,700.00
14K Gold Diamond Hoop Earrings 1.2ct
Regular Price: $2,985.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Aaron
Jul 27, 2020
OK,US
Evelyn
Apr 8, 2014
Jonathan
Apr 8, 2014
Sarah
Dec 5, 2013
Troy
Oct 15, 2013
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
1in Diamond Hoops 14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 2.2ct
Small Diamond Hoops 14K Gold Diamond Hoop Earrings 0.55ct