| Item Code | 801224 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/16in (2mm) |
| Length | 15/16in (23mm) |
| Earring Type | Hoop |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Hinged |
| Carat Weight | 2.2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 1.5ct
Regular Price: $3,493.00
14k Gold Designer Pave Diamond Hoop Earrings for Women 1 Inch 1.7ct
Regular Price: $4,108.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings 2 Carats
Regular Price: $4,248.00
1 inch Inside Out 2 Carat Diamond Hoop Earrings for Women by Luxurman
Regular Price: $4,024.00
Designer Pave Diamond Teardrop Hoop Earrings for Women in 14k Gold 1.8ct
Regular Price: $4,082.00
Unique 14K Gold Diamond Small Hoop Huggie Earrings 1.58ct
Regular Price: $4,281.00
2mm 2in Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 1.6ct 14k Gold
Regular Price: $4,057.00
Large Diamond Hoop Earrings Inside Out 2.00ct 14K
Regular Price: $4,372.00
Luxurman 14K Gold Two Carat Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women
Regular Price: $4,281.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women by Luxurman 2.1ct
Regular Price: $4,500.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Alice
May 31, 2020
Miranda
Aug 11, 2014
5 Carat Look Round Diamond Cluster Earrings 14K Gold Studs 1 ct Halo Design
White Yellow Blue Diamond Earrings 0.30ct Silver